Tipy na výlet pro rodiny a turisty

Plánujete víkendové procházky? Pak se přijeďte projít naší krásnou krajinou a nechte se okouzlit malebným prostředím našeho okolí.

Přemýšlíte o programu na víkend? Rádi byste se vydali na čerstvý vzduch a poznali malebnou krajinu Krušných hor?

Pak neváhejte a navštivte naše malé město Abertamy. U nás naleznete dětské hřiště, lanový park na Plešivci, rozhlednu Plešivec a také pokud máte rádi podzemí i Důl Mauritius, který usiluje o zapsání na seznam kulturních památek UNESCO. 

Pro tzv.pěší turisty máme připraveny tři naučné stezky a to Plešiveckou, Hřebečnou a 17.zastavení.

První Plešivecká stezka Vám přinese nejen poznání, ale i mnoho zážitků z tohoto zajímavého koutu Krušných hor. První část vede lesnatou krajinou na dominantu širokého okolí - vrch Plešivec. Druhá část stezky vede z Plešivce přes Pstruží dále pak romantickým a tichým údolím řeky Bystřice zpět do Abertam. 

Druhá Hřebečná stezkaTuristická stezka Vám přiblíží pestrou historii i současnost horské osady Hřebečná. Stezka vede místy, kde se v minulosti doloval cín. Mohutné propadliny starých těžebních polí a další pozůstatky těžby jsou zakončeny v lomu s výraznou sloupcovou odlučností čediče. 

Třetí stezka 17. zastavení Vás provede městem Abertamy a nejbližším okolím stopami místního rodáka Alexandra Wüsta. Cestou mimo jiné projdete nejzajímavější místa našeho města, kde se na informačních tabulích můžete seznámit s historkami a pověstmi z 19. a počátku 20. století. Dozvíte se o dolování stříbra, o vztahu horníků k ostatním řemeslníkům. Pověsti o rytířích ze Skal jsou doplněny spoustou zajímavostí týkajících se zdejších mlýnů, které v těchto klimatických podmínkách nemají prakticky opodstatnění.

Pro děti je připravena i okružní Stezka Krušnohorských pověstí, kterou naleznete na Plešivci a která je dlouhá cca 1,2 km. Naleznete zde bájná strašidla z Krušných hor. 

Pro občerstvení máte možnost využít restauraci ve městě a to Sport hotel, dále pak restauraci na Plešivci a v neposlední řadě i restauraci Na Nebi v hotelu ORION.

Těšíme se na Vás. 

Město Abertamy
Farní 2, 362 35 Abertamy
IČO: 00 254 398
Číslo účtu: 803811309/0800

+420 353 892 333
+420 724 977 176
obecabertamy@volny.cz