Výsledky závodů 110 let Spolku zimních sportů dne 03.03.2018

110 let Spolku zimních sportů

 

 

Vážení,

chtěli bychom Vám touto cestou poděkovat za účast i podporu letošního jubilejního 10tého ročníku Závodů štafet historických lyžníků. Celá akce vznikla jako oslava 110 let od založení Krušnohorských spolků zimních spolků. Sněhu i mrazu bylo dost, počasí nám přálo a dobré bylo cítit na každém kroku, a tak se nám díky pomoci všech dobrovolníků z Abertam a okolí podařilo uspořádat asi nejlepší ,,Lyžníky“  v jejich celé historii!

Letošní jubilejní 10. ročník se uskutečnil v sobotu 3. 3. 2018, již tradičně v areálu Technických služeb v Abertamech. Díky dostatku sněhu jsme připravili  1,2 km dlouhý okruh. Letošní ročník měl několik významných novinek. Tou hlavní bylo spojení akce s ,,Dámskou jízdou, které se konala 4. 3. na Božím Daru. Významnou změnou bylo také omezení použití historických lyží a to do roku výroby 1945. Jako doplňkovou soutěž pořadatelé zařadili Degustaci občerstvení jednotlivých družstev. Na start závodu 10ti členných družstev se letos postavilo rekordní 22 štafet. Loňské vítězství obhajovalo družstvo Pernink a tradičně se také závodu zúčastnily dvě družstva z Německa , a to štafety měst Oberwiesenthal a Schwarzenberg. Po úžasných soubojích historických lyžníků se nakonec z vítězství radoval opět družstvo Perninku. Druhé místo obsadil tým Krušnohorský luft z Horní Blatné a na třetím místě se umístila štafeta Pivovaru Rýžovna. Všechny družstva si odnesli upomínkové diplomy a věcné ceny od partnerů akce. První tři družstva v pořadí si také odvezla tradiční dřevěné lyže, které pro závod vyrobil místní řezbář pan Antonín Dorazin. Velké poděkování patří Evě Hejtmánkové a LK Abertamy, za perfektní organizaci celého závodu.

Speciální cenu o nejkrásnější lyžnici pro sebe získali sestry Dáša a Marcela Jelenovi z Limnického království Nejdek.

Nejhezčím lyžníkem byl pak vyhlášen Michal Soukup z Hřebečné l. horalové.

Tradiční soutěž v rychlosti vypití půllitru piva, které se zúčastnil vždy jeden zástupce každé družstva, nejrychleji zvládl člen štafety Telemark Boží Dar.

Vloženou degustační soutěž občerstvení pro sebe premiérově získalo družstvo Pernink.

Velké poděkování patří také místostarostce Abertam Janě Rojovské za uspořádání tradiční Tomboly - losování startovních čísel všech účastníků závodu, do které ceny věnovali podnikatelé z Abertam. 

Na závěr akce k tanci i poslechu zahrála již tradičně kapela U mě dobrý, s frontmenem kapely  Karlem Holoubkem, která tak umocnila skvělou atmosféru letošní vydařené akce.

Výsledky závodů naleznete na www.mproduction.cz . Fotogalerii z celé akce naleznete na webových stránkách: www.abertamy.eu a www.facebook.com/mproduction.cz .

Ještě jednou bychom chtěli poděkovat všem účastníkům, pořadatelům i partnerů akce a zároveň také všechny pozvat na další ročník, který se uskuteční 2. 3. 2019 !

Děkujeme a SKOL !

Zdeněk Lakatoš, starosta města Abertamy a Martin Müller, pořadatel akce Müller Production s.r.o.

      

 

    

 

 

 

 

Město Abertamy
Farní 2, 362 35 Abertamy
IČO: 00 254 398
Číslo účtu: 803811309/0800

+420 353 892 333
+420 353 892 955
+420 724 977 176
obecabertamy@volny.cz